Pilates onkologiczny

Celem zajęć z pilatesu jest rozciągnięcie i uelastycznienie mięśni, odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy i obniżenie poziomu stresu.
W koncepcji zajęć, opracowanej przez Josefa Pilatesa, zwraca się szczególną uwagę na świadomość wykonywanego ruchu oraz edukację osoby ćwiczącej dotyczącą miedzy innymi postawy ciała i oddychania. Zajęcia z pilatesu mogą być skierowane do osób przechodzących rekonwalescencję po przebytej mastektomii. Ćwiczenia zostaną dopasowane w taki sposób, aby nie obciążać górnych partii ciała, podkreślając kontrolę nad oddechem, a dzięki temu sprzyjając radzeniu sobie z dolegliwościami bólowymi. Aktywność zmniejsza obrzęk limfatyczny i usprawnia poruszanie się. Ćwiczenia pomagają w radzeniu sobie ze zmęczeniem, zapewniając jednocześnie większą siłę i wytrzymałość, a także zwiększając możliwość kontroli nad ciałem. Metoda ta wzmacnia również mięśnie pleców, co wpływa pozytywnie na prawidłową postawę ciała, często zaburzoną po operacji piersi. Program Pilates daje możliwość dostosowania ćwiczeń do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Prowadzący: Agnieszka Gabrylewska

Zajęcia ruszą ponownie w październiku. Grafik do ustalenia indywidualnie z prowadzącym.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby w trakcie  lub po leczeniu onkologicznym - mieszkańców Miasta Katowice - do udziału w module.  Liczy się kolejność zgłoszeń.

Celem dokonania rejestracji udziału proszę o wysłanie zgłoszenia pod adres email: mbeard@sum.edu.pl i/lub kontakt pod numerami tel.: 603 665 000 i 32 208 3671

©